Sports

 

Latvijā daži aktīvisti piedāvā iespēju nodarboties ar dog frisbee un dog agility. Šie noteikti nav tie sporta veidi, kuros var cerēt uz maz ieguldītā darba un ātriem rezultātiem. Mēs ar Deko izmēģinājām abus. Rīgā šo sporta veida apmācības piedāvā Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs "Inter Sport Canis".

Frisbee prasa visai daudz pūļu iemācīt sunim kā pareizi ķert lidojošo šķīvīti un arī šeit ir vajadzīgs zināms zināšanu kopums lai pareizi apmācītu suni un sasniegtu labus rezultātus. Ir arī konkrētas prasības seguma kvalitātei, kurā tiek trenēts suns: līdzena zeme ar īsu zālāju, smiltis vai mīksts sniegs, virsma nedrīkst būt slidīga vai cieta utt. It kā mums abiem ar Deko patika šī nodarbe, bet manā dzīvesvietā nebija tādas vietas, kur es pati varētu regulāri trenēt suni, bet izbraukāt uz nodarbībām bija materiālā un laika ziņā ļoti neizdevīgi. Protams, pa lielākai daļai tās visas ir tikai atrunas, jo ja ļoti grib, tad var visu! Tā kā visiem interesentiem no sirds iesaku šo sporta veidu, jo tas ir piemērots jebkuras šķirnes suņiem, katram pielāgojot fizisko slodzi, tas noslogo suni ne tikai fiziski, bet arī garīgi un veido ļoti labu suņa un saimnieka saikni! Turklāt tā ir ļoti jautra nodarbe!

Agility noteikti būs piemērots ļoti aktīviem un sportiskiem cilvēkiem, kuriem pašiem patīk daudz skriet un aktīvi darboties, kopā ar suni. Tā ir pamatīga fiziskā un garīgā slodze abiem! Arī šis sporta veids sagādā daudz prieka un veido ļoti ciešu saikni ar suni. Mums ar Deko šis sporta veids ļoti iepatikās! Mēs gan tā īsti nesportojam, bet izmantojam agility kā labu fizisko treniņu, ik pa laikam apmeklējot publisko suņu laukumu Eksporta ielā. Agility labi attīsta daudzas iemaņas, palīdz pārvarēt suņa nedrošību no augstuma, veicina labu līdzsvara izjūtu, ļoti attīsta domāšanu, veiklumu un sadarbību ar saimnieku!

Informācija par apmācībām pa mākslīgi izliktu asinspēdu

free counters