Wolmar Star Deko

05.03.2007. - 22.11.2017

CIB, CIE, LV, LT, EST, BALT, RUS, BLR JCH, LV, LT, EST, BALT, RUS, BLR,

UA, UA GRAND, MAC, ME, BG, BG GRAND, BALK, RKF, SI CH, HR, PL CH, TLNW`15, LV VCH, TLN VetW`15, CLUB VET W`15

Crufts qualification 2009., 2010., 2011. 2nd Blood

Breeder: Diāna Koka (LV)                                                   Ciltsraksti/ Pedigree

Owner: Jānis Šelders

 

2007.gadā mūsu ģimene nonāca pie secinājuma, ka pilnai laimei mums kas trūkst. Dēls jau bija pamatīgi paaudzies, kļuvis pietiekami patstāvīgs un pietrūka kāda maza, mīļa sirsniņa, par kuru rūpēties, skolot un audzināt.

Suns vienmēr ir bijis mans mūža sapnis un ilgas, kuras nekādi līdz šim nebija izdevies realizēt, bet laikam jau visam ir savs laiks - laiks sapņiem un laiks to realizēšanai.

Lai gan vēl pavisam nesen Jānis bija deklarējis: „vai nu es, vai suns”, bet ierastā ikdiena lika viņam pamazām vērst acis uz „300 suņu šķirnes” grāmatas pusi. Savā prātā jau bijām izvēlējušies dažus kritērijus šķirnei, kura ienāks mūsu dzīvē - neliela auguma, enerģisks un īsspalvains suns. Ar to tad arī iesākām savus meklējumus. Jau pirmajā mirklī, acīs iekrita bīgliņi – nelieli, kompakti, ar fantastisku skatienu, ārkārtīgi mīlīgu sejas izteiksmi un īpašu šarmu! Šī šķirne mūs burtiski apbūra! Daudz lasījām un interesējāmies par šo šķirni, bet pēc viesošanās bīglu audzētavā „Wolmar Star” bijām pārliecināti par visiem 100%, ka bīgls ir mūsu šķirne un mūsu sirdis ir pilnībā kapitulējušas šī mazā dzinēja priekšā!

            Deko (Wolmar Star Deko) mums ir Dieva dāvana! Tieši tā, šis suns mums bija Likteņa lemts! Kad ciemojāmies „Wolmar Star” audzētavā, divām kucītēm bija mazulīši. Paņemot vienu bumbulīti rokās, sajūta bija neaprakstāma! Tas kucēns man tik ļoti patika, ka biju ar mieru to tūlīt pat ņemt ciet un stiept uz mājām. Iebāzu to azotē, sajutu viņa siltumu, mīksto kažociņu un laist vaļā vairs negribējās nemaz, nemaz! Bet mums par nožēlu, visi kucēni jau bija rezervēti un mēs palikām, gaidot uz nākamo metienu. Pēc dažām nedēļām atsaknēja tālruņa zvans no Diānas un izrādījās, ka jauns pāris nespēja pārdzīvot kucēna atstāšanu mājās un bija spiesti viņu atdot atpakaļ audzētājai. MUMS BŪS KUCĒNS! Mājās es vienkārši lidoju vēja spārniem, pat lāgā nespēju parunāt un sakarīgi visu izstāstīt Jānim. Prātā bija tikai viena doma – kucēns, beidzot mums būs sunītis, mums būs savs sunītis, mums mājās būs bīgliņš un nevis kaut kad, bet jau RĪT!!!!!!!!!!

Jau krietni vēlāk, kad ar „Wolmar Star” audzētavas īpašnieci un nu jau droši varu teikt – labu draudzeni Diānu Koku runājām par šo apstākļu sakritību, izsecinājām, ka tas mazais bumbulītis, kuru gribēju jau pirmajā reizē stiept mājās, pilnīgi iespējams arī bija Deko.

 

Deko ir īsts vecākais brālis – ļoti pieķēries tieši mums, pat brīžiem varētu nosaukt par memmīti, cik ļoti viņš mīl savējos cilvēkus. Viņš vienmēr ir bijis saprātīgs, nosvērts, bet tajā pat laikā ļoti emocionāls un jūtīgs. Pat kucēna vecumā nekas mums nav ticis sagrauzts, saplosīts vai iznīcināts, viņu varētu nosaukt par ideālo kucēnu, kurš mājās neko neplosa, no galdiem neko nenočiepj un ir bijis ļoti paklausīgs. Jau 4 mēnešu vecumā sākām ar viņu aktīvi nodarboties, gājām uz apmācībām, izmēģinājām dažādus sporta veidus, šādi attīstot un nostiprinot dažādas jaunas iemaņas. Bijām panākuši to, ka ar Deko droši varējām bez pavadiņas staigāt pa pilsētu un bijām pārliecināti, ka spēsim viņu kontrolēt. Ar otra bīgliņa ienākšanu mūsu ģimenē un dažu sporta veidu ietekmes rezultātā, daudz kas ir mainījies, bet mēs šādi jūtamies pietiekami komfortabli lai neko nemainītu.

Pret otru bīgliņu Filipiņu Deko vienmēr ir izturējies kā vecākais brālis, piecietis sīkuča uzmākšanos, ļauj sevi pluinīt aiz ausīm, lūpām un karāties kaklā. Brīžiem ir sajūta, ka mazais šo nožņaugs, cik centīgi košļā kaklu un rausta aiz ausīm. Abi ir tik ļoti saraduši viens ar otru, ka brīžiem liekas – viņi tiešām ir brāļi!

Kopš pagājušā gada Deko ir ne tikai mācījies strādāt pa asinspēdu un sekmīgi nolicis eksāmenu par iegūtajām prasmēm un saņēmis darba diplomu, bet nu jau arī kopā ar Jāni reāli piedalās dzinējmedībās.Tā kā Deko ir ne vien viens no panākumiem bagātākajiem  un titulētākajiem izstāžu bīgliem Latvijā, bet arī labs darba suns!

 

Deko, Paldies, ka biji mans suns! Tu biji skaists it visā! Nekad nespēšu Tevi aizmirst un mūžam būšu pateicīga, ka Liktenis man dāvāja šo Laimi būt kopā ar Tevi!

Informācija par apmācībām pa mākslīgi izliktu asinspēdu

free counters